Canan Alimdar’ın ilk kişisel sergi Kapadokya’daydı

Canan Alimdar’ın “Kanatlardan Krallara” temalı takı sergisi 8-14 Ağustos tarihleri arasında Argos in Cappadocia’da ziyaretçileriyle buluştu.

Sanatçı Canan Alimdar’ın ilk resmi takı sergisi, Ağustos ayında Argos in Cappadocia içindeki Bezirhane’de düzenlendi. Anadolu’da binlerce yıldır yaşamış kültürlerden esinlenen ve birbiri ile bağlantılı ‘Hümayun’ ve ‘Mistik’ isimli iki koleksiyondan oluşan ‘Kanatlardan Krallara’, büyük ilgi gördü.

Çocukluğundan beri antik çağlardaki yaşam tarzlarına ilgi duyduğunu söyleyen Alimdar, özellikle ‘Hümayun’ isimli koleksiyonunda bu esinle yola koyuldu. Koleksiyon, farklı dönemlere ait estetik anlayışlarından izler taşıyor. Takı tasarımına duyduğu tutkuyla kurumsal iş yaşamını noktalayarak sanatı ile profesyonel olarak ilgilenmeyi seçen Canan Alimdar’ın ‘Mistik’ isimli koleksiyonu ise ilk göz ağrısı. Koleksiyonlardaki ana tema olan kuş figürü ise bu özgürleşmenin bir ifadesi olarak tasarımlarda yer buluyor.

Canan Alimdar, binlerce yıllık tarihten esinlenen tasarımlarının Argos in Cappadocia ile örtüştüğünü düşünerek, sergisini Bezirhane’nin antik atmosferinde gerçekleştirmeyi seçti.

Yorumla

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.